Sport

VIDEO/ Televizioni danez krahason përqafimet e marokenëve me nënat në Botëror me majmunëtBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:09 - 18/12/22 |
Opi Nion

Një kanal danez është kritikuar pasi prezantuesi krahasoi lojtarët marokenë dhe nënat e tyre me majmunët në televizion drejtpërdrejt.

Sikurse duket në video, TV 2 News tregoi një segment në të cilin spikeri ngriti një imazh të majmunëve të përqafuar ndërsa flisnin për lojtarët e ekipit kombëtar të Marokut që përqafonin nënat e tyre.

Skenat prekëse të ekipit kombëtar që feston fitoret e tyre historike në Kupën e Botës FIFA 2022 në Katar janë bërë virale në mbarë botën, me shumë që e përshkruajnë atë si një pasqyrim të rrallë pozitiv të kulturës arabe për botën perëndimore.

Pas