Kryesore

VIDEO/Tabaku:Premtuan rindërtimin me zë e figurë,shkollat ende të rrënuara


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:06 - 30/08/20 |
Al Do

Kryeministri Rama ka postuar së fundmi në Facebook, kantirët e disa shkollave të cilat po ndërtohen pasi u dëmtuan nga tërmeti i 26 Nëntorit.

Por ku duhen edhe dy javë nga nisja e vitit të ri shkollor, Partia Demokratike thotë se qeveria nuk ka mbajtur premtimin e bërë nxënësve dhe mësuesve.

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, përmes një videoje të publikuar në ‘Facebook’, kujton premtimin e kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Rindërtimit, Arben Ahmetaj.

Në 31 dhjetor Rama thoshte se shkollat do të ishin gati në shtator ndërsa në prill, Ahmetaj thotë se 40 shkolla do të jenë gati më 1 nëntor.

Por, sipas ish-deputetes Tabaku, viti shkollor po nis, ndërsa shkollat janë ende të rrënuara. Për këtë arsye, Tabaku i quan Ramën e Ahmetajn gënjeshtar, pasi sipas saj, premtuan rindërtimin me zë dhe figurë përpara nxënësve, mësuesve dhe prindërve, sot heshtin./ Opinion.al

Pas