Kronikë

Video/Shijak, zbulohen 2 ambiente që shërbenin për kultivimin me llamba të drogës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:41 - 17/03/22 |
Opi Nion

Policia e Durrësit ka finalizuar një operacion të koduar “Led”, në fshatin Hardhishtë të Njësisë Administrative Gjepalaj, Shijak, ku u ushtrua kontroll në disa banesa.

Si rezultat i kontrollit dhe informacioneve të marra në rrugë operative, u bë e mundur që në një vilë dhe në një stallë , të gjenden dhe të sekuestrohen në cilësinë e provës materiale: 186 gramë lëndë narkotike cannabis sativa dhe 360 fara cannabis sativa; dy armë zjarri tip pushkë dhe 140 fishekë luftarak; dy aspiratorë, 15 llamba, 15 llamba me reflektor, 13 droslera, 10 reflektorë dhe dy automjete.

Në përfundim të veprimeve u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. K., 32 vjeç, me banim ne Shijak, i cili posedonte këto ambiente.

Gjithashtu, nga Drejtoria Rajonale e Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore Durrës, u procedua penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Shpërdorim detyre”, shtetasi A. S., me detyrë Ndihmës Specialist i Policisë së Zonës.

Materialet kalojnë për hetime të mëtejshme në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”, “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve” dhe “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Pas