Aktualitet

VIDEO/ Shembet ndërtesa para Arenës Kombëtare


               Publikuar në : 10:16 - 12/07/19 |
Al Do

Është shembur sot në Tiranë, një ndërtesë para Stadiumit “Arena Kombëtare” te sheshi “Italia”.

Godina 4-katëshe përdorej si hapësirë biznesi për disa biznese, bar kafe, restorante dhe fast-food.

Për këtë ngjarje, kryebashkiaku Veliaj ka shkruar në Twitter se shembja e kësaj godine e liroi përfundimisht sheshin “Italia”. Ai shton se në këtë godinë ka pasur kate të shtuara pa leje dhe kjo ka ndodhur kur në krye të bashkisë ka qenë Lulzim Basha.

“Çibani i fundit! Ikën ngrehina e mbetur nga aksi qendror i Tiranes per ta hapur plotësisht Sheshin Italia për Arenen Kombetare. Shpronësim për ata me leje, prishje për te fortët qe shtuan katet pa leje ne kohe te Lulit e Kunatit famëkeq  TiranaNukNdalet”, shkruan Veliaj. /Opinion.al

Pas