Aktualitet

Video/Rrëzohet shtylla elektrike,trafik kilometrik në autostradën Tiranë-DurrësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:22 - 15/07/22 |
Opi Nion

Një shtyllë elektrike në anë të autostradës Tiranë-Durrës është thyer në mes, ndërsa kablli elektrik është përhapur mbi sipërfaqen e autostradës.

Siç mund të shikohet dhe në videon e mëposhtme, si pasojë e rrëzimit të shtyllës, në  njërën anë të autostradës është krijuar një trafik i rënduar.

Sipas “BallkanWeb”  një mjet që kishte ndaluar në afërsi të shtyllës është përplasur nga një tjetër nga pas duke goditur shtyllën, e cila pas disa minutash u këput.

Ndërkohë, në vendngjarje ndodhet policia e cila po ndihmon në lirimin e rrugës.

 

Pas