Te Fundit

Korçë/I arrestuari tenton të varë veten, shpëtohet nga policiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:18 - 15/07/22 |
Opi Nion

Vetëm një ditë pas arrestimit, një 27-vjeçar ka tentuar t’i japë fund jetës brenda dhomës së paraburgimit në komisariatin e Policisë së Korçës ditën e sotme. Ka qenë punonjësi i shërbimit ai i cili ka pikasur në kohë ngjarjen dhe e ka parandaluar atë.

Sipas policisë, 27-vjeçari, Antuanel Mila, ka tentuar t’i japë fund jetës duke u varur me batenije.

Aktualisht, Antuanel Mila ndodhet jashtë rrezikut për jetën, ndërsa grupi hetimor po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.

Kujtojmë që një ditë më parë, 27-vjeçarit  iu gjetën në makinën e tij 4 person, emigrantë të paligjshëm. Fillimisht ai arriti t’i ikë postbllokut të Policisë, në dalje të Pogradecit, duke u drejtuar për nga Tirana. Por pas ndjekjes nga Policia, ai u ndalua në fshatin Piskupat, për shkak edhe se ky aks ishte i bllokuar sepse po zhvillohej një etapë e Kupës së Shqipërisë në çiklizëm. Në momentin që i është afruar Policia, ai e ka braktisur duke përfituar nga rrëmuja e krijuar, por pas disa minutash është prangosur.

Antuanel Mila është ndaluar pasi akuzohet për veprën penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve”.

 

Pas