Aktualitet

VIDEO/Rama krahason gomerët:Ju kë zgjidhni?Të parin,të dytin e lini mbrapa


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:17 - 02/04/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka qenë ditën e sotme në qytetin e Beratit ku dhe ka inspektuar punimet që po kryehen në këtë zonë i shoqëruar nga kandidatët për deputet dhe kryebashkiaku.

Gjatë inspektimit Rama u takua me një punëtor ndërtimi, i cili për transport mallrash, përdorte gomarin.

Teksa ndalij dhe diskutuan sëbashku, Rama i është drejtuar kamerës dhe ka pyetur se cilën prej kafëshve do zgjidhnin, teksa njëra ishte e ngartuar me material ndërtimi dhe tjetra jo.

Qytetari: Kur je ti mirë dhe populli para bën

Rama: Tani çështja është kjo, ja i pari ja i dyti. (drejtohet nga kafshët që ishin aty, pranë(

Ju kë zgjidhni? E shikoni nga ngjyra? E pyesni me kë je? Jo more, të parin dhe ecni përpara dhe të dytin e lini mbrapa… ai i dyti ishte bosh./Opinion.al

Pas