Kronikë

Video/ Përfshihet nga zjarri makina në autostradë, plagoset shoferiBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:02 - 16/06/22 |
Opi Nion

Pasditen e sotme një automjet është përfshirë nga zjarri në autostradën Durrës-Tiranë.

Mjeti ka marrë flakë në lëvizje, ndërsa në vendngjarje kanë shkuar zjarrfikësit për  të shuar flakët në automjet.

Si pasojë është dëmtuar drejtuesi i mjetit dhe ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërsa paraprakisht shkak i zjarrit në mjet dyshohet të ketë qenë një defekt teknik.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për përcaktimin e shkaqeve të rënies së zjarrit.

Pas