Kronikë

Gjermani, 24-vjeçari shqiptar vritet me thikë nga një maqedonasBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:22 - 16/06/22 |
Opi Nion

Një 24-vjeçar shqiptar është vrarë me thikë ditën e sotme në Harburg të Gjermanisë.

Sipas informacioneve, i riu është vrarë nga një 36-vjeçar maqedonas. Edhe ky i fundit është goditur me thikë në kokë, por ka mundur të mbijetojë.

Dy personat e përfshirë në sherr njiheshin me njëri-tjetrin dhe mësohet se janë përleshur edhe më parë. Ndërkohë edhe një shoqërues 51-vjeçar i maqedonasit ka mbetur i plagosur rëndë nga një goditje me thikë në qafë.

“Ai shkoi vetë në spital dhe tani është jashtë rrezikut”, thuhet në njoftimin e publikuar në gazetën gjermane Bild. Deri më tani janë të paqarta shkaqet e konfliktit.

Pas