Kryesore

VIDEO/ PD: Rama gënjeu për nafën, kemi çmimin më të lartë në Europë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:38 - 24/06/20 |
Al Do

Partia Demokratike ka akuzuar sërisht kryeministrin Rama se ka gënjyer në premtimet e tij elektorale.

Ish-deputeti Agron Shehaj është përqendruar tek çmimi i naftës dhe në një postim në Facebook ka sjellë pamje të kryeministrit në vitin 2013 ku deklaron se do të ulë çmimin e naftës.

“Në 1 Janar 2014 hyri në fuqi rritja e taksës së qarkullimit me 120 lekë (100 lekë plus TVSH). Në 1 Janar 2015 u rrit përsëri me 120 lekë (100 lekë plus TVSH). Në 7 vite Rama e ka rritur dy herë taksën e qarkullimit”, thuhet në postimin e Shehajt.

Ai shton gjithashtu se tashmë Shqipëria ka çmimin më të lartë të naftës në Europë. /Opinion.al

Pas