Bota

Video/Panik në kampionatin turk, mbrojtësi rrëzohet në mes të fushës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:29 - 22/08/21 |
Opi Nion

Një skenë shqetësuese është parë në fushën e blertë në Turqi në përballjen e Super Ligës mes Besiktas dhe Gaziantep.

Rezultati ishte pa gola, kur Fabrice Nsakala, mbrojtësi i majtë i Besiktas, u rrëzua në minutën e 71-të me topin në anën tjetër të fushës.

Një lojëtar nga stoli i rezervave vrapoi në fushë për të ndihmuar Nsakala para se mjekët të mbërrinin në vendngjarje. Mbrojtësi kongolez u dërgua më pas në spital. Për fat të mirë, sipas një tuiteri të Besiktas, ai është i vetëdijshëm dhe vendimi për ta çuar Nsakala në spital është vetëm një masë paraprake.

“Fabrice Nsakala, i cili nuk mund të vazhdonte lojën për shkak të shqetësimit që përjetoi gjatë ndeshjes që ekipi ynë i futbollit luajti me Gaziantep FK, u dërgua në spital për një masë paraprake, por i vetëdijshëm. Shërohu shpejt @NsakalaFabrice”, shkruan klubi në tuiter./Opinion.al

Pas