Aktualitet

Përfshihet nga flakët Pylli i Sodës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:15 - 22/08/21 |
Opi Nion

Ndërsa autoritetet për përballen me disa vatra zjarresh në të gjithë vendin, mësohet se nga flakët është përfshirë edhe Pylli i Sodës në Vlorë. Sipas informacioneve paraprake zjarri në pyllin me pisha është i qëllmishëm, ndërsa 10 zjarrfikës dhe 2 automjete ndodhen në zonë dhe po punojnë për neutralizimin e flakëve.

Kujtojmë se kjo verë ka qenë problematike me situatën e zjarreve, jo vetëm në Shqipëri, por kryesisht në vendet e Mesdheut./Opinion.al

Pas