Emisionet

Video Opinion/ Monika Kryemadhi


               Publikuar në : 17:21 - 07/03/19 |
xhu lia

Mbrëmjen e 6 marsit, në programin “Opinion” ishte e ftuar kryetarja e partisë Lëvizja Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi.

Në pjesën e parë dhe të dytë të programit, Kryemadhi foli ndër të tjera mbi ngërçin politik të krijuar në vend pas dorëzimeve të mandatave në bllok nga opozita, mbi protestat, reagimet e ndërkombëtarëve dhe zgjidhjet e mundshme të konflikit aktual.

Ndërsa në pjesën e tretë u shfaq një përmbledhje mbi masakrën ndaj familjes Jashari në vitin 1998, një nga ngjarjet më të rënda të luftës në Kosovë./Opinion.al

 

 

 

Pas