Aktualitet

Pikëpyetjet/ E kujt ishte makina e blinduar që lëvizte viktima Elton Çiça?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:58 - 03/05/16 |
b.f

Mjaft detaje janë mësuar në emisionin e së hënës në Opinion rreth vrasjes në zonën e Bllokut. Viktima Elton çiça lëvizte me makinë të blinduar. Këtë e ka mohuar nëndrejtori i Policisë së Tiranës, Ermal Muça pjesë e panelit të të ftuarve. Pyetjes së gazetarit Flamur Vezaj se pse i lejohej makina e blinduar këtij personi, Muça u përgjigj se makina nuk ishte në emër të tij por të një personi tjetër që plotësonte kriteret për të patur një makinë të tillë. Kjo nger dyshime të tjera. Kush është Ai që i linte makinën e blinduar çiçës?

Sakaq gazetari Vezaj e ka pyetur Muçën nëse viktima mbante armë me vete apo jo. Zyrtari i lartë i policisë tha se në vendin e ngjarjes nuk është gjetur asnjë armë. çka la të kuptohej se çiça nuk ka qenë i armatosur.

Ndërkohë gazetari tjetër i pranishëm në studio, Artan Hoxha se “viktima Elton Muça mbahej nën vëzhgim nga policia dhe ishin mbledhur disa prova nga prokuroria në lidhje me atentatin e Kombinatit, ku u plagos Ervis Imeraj në dhjetor 2015”. Sipas Hoxhës, ishte gati urdhër arresti për çiçën. Edhe ky informacion i gazetarit Hoxha nuk është hedhur poshtë nga oficeri i policisë.

E gjithë kjo ngjarje vishet me mister dhe ngre shumë pikëpyetje. E kujt është makina e blinduar me të cilën lëvizte çiça? Si arriti autori të ekzekutonte qetësisht në mes të Bllokut një person si Elton çiça q2ë survejohej nga policia? Kush është mjeku që shoqërohej me të dhe prishi provat e vendit të ngjarjes? Në çrethana viktima u gjend në tavolinë me një oficer polcie të antidrogës? etj….

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas