Sport

Video/“O sa mirë me qenë shqiptar”,momente emocionuese para ndeshjes Kosovë-Suedi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:37 - 09/10/21 |
Opi Nion

Një episod emocionues u regjistrua para ndeshjes mes Suedisë dhe Kosovës ditën e sotme.

Në përballjen e vlefshme për kualifikueset e Botërorit rreth 6 mijë tifozë shqiptarë nga Kosova, ishin të pranishëm në stadiumin “Fiends Arena”, për të ndjekur nga shkallët e stadiumit këtë  sifidë.

Ndërkohë para fillimit të takimit në tribunën e tifozëve të Kosovës, u shpalos një flamur i madh shqiptar.

Të gjithë tifozët shqiptarë po këndonin në “O sa mirë më qenë shqiptarë”.

Pas