Aktualitet

Ambasadori i Britanisë në Shqipëri heq kostumin e diplomatit,vishet si James Bond


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:37 - 09/10/21 |
Opi Nion

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka hequr kostumin e diplomatit për pak orë për të veshur atë të agjentit të famshëm anglez James Bond.

Ambasadori publikoi këtë të dielë një video, ku shfaqej brenda makinës së tij rrugës duke shkuar për të parë premierën e filmit “S’ka kohë për të Vdekur”.

Në këtë video ambasadori thotë:

Nuk është e shpeshtë si ambasador të të jepet mundësia të pretendosh sikur je James Bond, por shpesh mendojnë si diplomat “a je agjent sekret?” Por në të vërtetë mendoj diplomatët më të mirë janë diplomatët e vërtetë.

Po ikim në një event këtë mbrëmje. Në praninë e vipave dhe me flamurin britanikë nëpër rrugë, me disa Range Rover e Jaguar të tregojnë më të mirën e Britanisë me vetë filmin. Le ta shohim se si do të shkojë mbrëmja!

Pas