Bota

Video/ Njihet si “qendra e universit”, rrethi misterioz që po çudit botën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:12 - 09/01/21 |
Opi Nion

Një vend i veçantë i cili ka mahnitur njerëz nga e gjithë bota ndodhet në Tulsa të Oklahamas. Vendi të cilin do e  shini në videon më poshtë është cilësuar si “qendra e universit”.

Çfarë ka të veçantë ky vend që vizitohet nga miliona turistë e për të cilin kanë dalë edhe mite të shumta?

Kushdo që futet në këtë rreth dhe thotë diçka, zëri i kthehet mbrapsht në formë jehone, ndërsa personat që ndodhen afër atij, por jo brenda rrethit nuk e dëgjojnë këtë jehonë zëri.

Deri më tani nuk ka një shpjegim të saktë për këtë fenomen, por shumë turistë vijojnë ta vizitojnë çdo vit këtë vend misterioz../ Opinion.al

Pas