Aktualitet

VIDEO/Në lokal jashtë orarit policor, sherr masiv mes të rinjve e policisë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:34 - 24/09/21 |
Opi Nion

Një grup të rinjsh janë përplasur fizikisht me disa efektivë të policisë në qytetin e Durrësit.

Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 17 shtatorit në lagjen Nr.11 të qytetit bregdetar, në bulevardin kryesor.

Grupi i të rinjve ka qenë jashtë banesave duke thyer orën policore. Ky ka qenë edhe shkaku i përplasjes fizike mes tyre.

Ndërkohë në pamje shihet se fillimisht grupi i djemve që debatojnë dhe më pas edhe përplasen fizikisht me policët e patrullës.

Patrulla e policisë u kërkoi djemve që ndodheshin jashtë pasi kishte kaluar ora policore që të shpërndaheshin, por ata refuzuan dhe nisën sharjet ndaj efektivëve.

Këta të fundit kërkuan përforcime dhe më pas nisi edhe sherri. Për rastin në fjalë, për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”, u procedua penalisht L.Q., 25 vjeç.

Ndërkohë për 25-vjeçarin L.Q.,  dhe të riun me iniciale E. Gj., policia vendosi gjobë, në zbatim të Aktit Normativ.

Pas