Aktualitet

Video/ Momenti kur pronari i lokalit terrorizon turistët spanjollë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:36 - 17/08/19 |
el ida

Janë publikuar pamjet e kanosjes dhe dhunimit të turistëve spanjollë nga pronari i një restoranti në Porto Palermo të Himarë.

Ashtu siç shihet edhe në videon e siguruar nga “News24” pronari i lokalit hidhet mbi furgonin ku gjendeshin turistët, teksa ai është në ecje, duke goditur me grushte xhamin e përparmë të mjetit për gati 3 kilometra.

Ai arrin të thyejë plotësisht xhamin, duke gjakosur dorën e tij, ndërsa tenton të kapë pasagjeret brenda furgonit.

Incidenti ka krijuar panik tek turistët por dhe tek shoferi i furgonit, dhe shoqëruesi i turistëve, të cilët janë shqiptarë./Opinion.al

Pas