Bota

Video/Momenti kur politikani iranian qëllohet me grusht në podium


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:08 - 23/10/21 |
Opi Nion

Guvernatori i ri i një province në veri-perëndim të Iranit është qëlluar me grusht në fytyrë nga një burrë i inatosur, gjatë ceremonisë së tij të inaugurimit të shtunën. Burri ka arritur të mënyrë të pazakontë të thyejë sigurinë gjatë ceremonisë së mbajtur nga Ministri i Brendshëm.

Guvernatori i ri, gjeneral brigade Abedin Khorram, ishte ngjitur në podium në qytetin e Tabrizit kur burri doli nga pas skenës dhe menjëherë e qëlloi zyrtarin.   Nuk ka informacion të saktë për arsyet e këtij veprimi, por mediat lokale thanë se ai ishte i mërzitur pasi një mjek mashkull i kishte bërë vaksinën anti-Covid gruas së tij./Opinion.al

Pas