Kronikë

Video/Momenti kur policia shqiptare dorëzon te pala greke të akuzuarin për përdhunimBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:04 - 01/11/22 |
Opi Nion

Ky është momenti kur policia shqiptare dorëzon tek pala greke, Spartak Dyrmishin, 45-vjeçarin që kërkohej nga autoritetet greke për përdhunimin e një vajze dhe tentativë përdhunimi të një tjetre.

Dyrmishi u vu në pranga në orët e vona të mbrëmjes të hënën në Vlorë. Pas arrestimit, policia njoftoi se Dyrmishi kishte shprehur dëshirën për t’u dorëzuar tek policia greke.

Për këtë arsye në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, Dyrmishi i është dorëzuar policisë greke në Pikën e Kalimit Kufitar Kakavijë.

 

Pas