Bota

VIDEO/ Momenti kur 17-vjeçarja lufton me ariun për të mbrojtur qenin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:59 - 02/06/21 |
Opi Nion

Një vajzë 17-vjeçare në Kaliforni ka “luftuar” me një ari duke vënë në rrezik jetën për të shpëtuar qentë e saj.

Pamjet që janë bërë virale në rrjetet sociale tregojnë një ari dhe dy këlyshë duke ecur përgjatë një muri menjëherë pas orës 02:30.të hënën në oborrin e shtëpisë së adoleshentes në Bradbury, në Luginën e San Gabriel. Tre nga qentë e familjes filluan të lehin.

Video më pas tregon ariun që godet një qen disa herë para se Hailey Morinico të vrapojë me vrap.

Morinico ka shtyrë me forcë ariun duke e hedhur nga ana tjetër e murit, ku kishte hipur dhe gjithçka përfundoi aty. Ajo shfaqet në pamje teksa merr qenin e saj në krah dhe futet brenda në shtëpi./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by USA TODAY (@usatoday)

 

 

Pas