Aktualitet

“S’ka si ti o Shqipëria ime”, Rama publikon pamjet e shkollës “Vaçe Zela”


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:40 - 02/06/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama e ka nisur  mëngjesin e sotëm duke postuar pamje nga shkolla e re “Vaçe Zela” që po ndërtohet në kryeqytet.

Teksa publikon pamje nga ambientet e shkollës së re shoqëruar me këngën, “Rrjedh në këngë e ligjërime”,  Rama bën me dije se atje do të mësojnë 1500 fëmijë.

“Mirëmëngjes dhe me shkollën e re “Vaçe Zela” në kryeqytet, një tjetër shëmbëlltyrë e bindjes se Shqipëria është e ardhmja jonë, e cila po merr formë ditë pas dite, për të pritur 1500 fëmijë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama./Opinion.al

Pas