Kronikë

VIDEO/ Momenti i vrasjes së oficerit Hoxha, i riu qëlloi dhe iku me makinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:29 - 29/09/21 |
Opi Nion

Në videon e mëposhtëme shfaqet momenti i vrasjes së oficerit të policisë Saimir Hoxha.

Sikurse duket në pamje makina e policisë “Land Rover” ka ndaluar e para, menjëherë një efektiv zbret në tokë dhe i bën shenjë për të ndaluar makinës ku ndodhej 21-vjeçari Aldi Rama dhe dy shokët e tij.

Më pas nënkomisari i Policisë, Saimir Hoxha afrohet tek automjeti dhe  menjëherë pas disa sekondash rrëzohet përtokë pasi është qëlluar nga i riu. Sapo qëllon efektivin e Policisë, ai ka përfituar nga mosprania në makinë e dy shokëve të tij, për të kaluar në vend të parë. Në pak sekonda ai largohet me shpejtësi tejet të lartë nga vendngjarja.

Me armën e zjarrit pistoletë tip TT, 21-vjeçari ka qëlluar me dy plumba oficerin e Policisë, duke e plagosur rëndë atë. Gjatë transportit për në spital, oficeri i Policisë ka gjetur vdekjen.

Oficerët e grupit të kontrollit kanë reaguar me armët e shërbimit kundër automjetit në largim, me qëllim neutralizimin e tij por Aldi Rama ka arritur të largohet. Pak orë më pas ai ka qëlluar veten me armë zjarri dhe si pasojë ka ndërruar jetë mëngjesin e sotëm në Spitalin e Trumës./Opinion.al

Pas