Bota

VIDEO/ Kur Biden kërkonte hyrjen në Beograd dhe arrestimin e Millosheviçit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:08 - 06/11/20 |
Al Do

Gjatë një debati në emisionin politik “Meet the Press” në vitin 1999, kandidati i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden shprehte hapur ndërhyrjen e forcave të NATO-s në Kosovë.

Ai thotë se ka vetëm tre njerëz që mendojnë se duhet të shkojmë drejt e në Beograd dhe ta arrestojmë Millosheviçin, duke iu referuar vetes dhe senatorëve Bob Dole dhe John McCain

Ish zv.Presidenti amerikan Joe Biden, tani kandidat i demokratëve për president të Shteteve të Bashkuara,  deklaron se forcat e NATO-s duhet të hyjnë në Beograd për ta hequr maskën e viktimizimit të serbëve, që njerëzit në Serbi ta dinë se çfarë ka ndodhur./ Opinion.al

Pas