Aktualitet

Video/”Jo, zoti kryeministër”, Rama i merr fjalën Nikollës:Do flas për procedurëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:27 - 16/06/22 |
Opi Nion

Gjatë seancës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla ka hezituar në një moment t’i japë fjalën kryeministrit Edi Rama.

Rama kërkoi ti përgjigjej deputetes së PD-së, Jorida Tabaku lidhur me akuzat e saj për marrjen e pushtetit me persona që ajo i cilësoi si “Kajmakë”, ndërkohë që Nikolla i drejtohet Ramës duke i thënë që nuk kemi kaluar te pika tjetër.

Pasi u ngrit dhe u ul dy herë, Rama shkoi te foltorja dhe tha se e kërkoi fjalën për procedurë për t’iu përgjigjur Tabakut.

Pas fjalimit të Tabakut Rama ngrihet për të marrë fjalën.

Nikolla: Jo jo zoti Kryeministër, nuk kemi kaluar ende te pika tjetër.

Alibeaj kërkon që Rama të mos e marrë fjalën.

Pas fjalimit të Tabakut Rama ngrihet për të marrë fjalën.

Nikolla: Jo jo zoti Kryeministër, nuk kemi kaluar ende te pika tjetër.

Alibeaj kërkon që Rama të mos e marrë fjalën.

Nikolla: Zoti Petrit Vasili nuk është, është tërhequr nga fjala. Kalojmë te pika tjetër e rendit të ditës.

Rama ngrihet sërish të marrë fjalën.

Nikolla: Zoti Kryeministër një minutë. Ju lutem. E prezanton nismëtari që është zoti…

Rama: Do flas për procedurë.

Nikolla: Ok. Fjala për procedurë kryeministrit.

Rama: E kam për procedurë sepse zonja Tabaku kaloi nga domatet te dekriminalizimi, kalim nga tema.

 

Pas