Aktualitet

Video/ Ja si u vra Çiça në Bllok. Pamje nga kamerat e sigurisëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:04 - 02/05/16 |
b.f

36-vjeçari Elton Çiça u qëllua me 2 plumba në një lokal pranë shkollës “Emin Duraku” rreth orës 22:05. Siç shihet edhe nga kjo foto e siguruar nga TV Klan, atentatori që mbante një kapele në kokë, ka hyrë qetësisht në lokalin ku Çiça po qëndronte me disa persona të tjerë.

I ka shkuar përballë viktimës dhe pa thënë asnjë fjalë dhe e ka qëlluar dy herë me një pistolete me mulli.  Një prej plumbave e ka goditur në kokë viktimën, ndërsa tjetri në kraharor.

Elton Çiça nuk e ka parë atentatorin t’i afrohej, pasi ka qenë duke shkruar në telefonin celular.  Dëshmitarë i kanë thënë policisë se ka ndodhur gjithçka ne pak sekonda. Pasi e ka qëlluar Çiçën, vrasësi është larguar me shpejtësi në drejtim të stadiumit “Selman Stërmasi”.

Policia dyshon se ai ka patur bashkëpunëtorë të tjerë, të cilët mund ta kenë sinjalizuar për lëvizjet e shënjestrës së tij. Pavarësisht ndihmës së parë dhe transportimit drejt spitalit të traumës 36 -vjeçari nuk u ka mbijetuar plagëve të marra.

Grupi hetimor i ngritur në vendngjarje ka sekuestruar pamjet e kamerave të sigurisë lokalit ku duket e plotë e gjithë dinamika e vrasjes si dhe ka marrë në pyetje dëshmitarët në vendngjarje.

Pista paraprake e hetimit është ajo e hakmarrjes  për shkak të kalavari ngjarjesh të ndodhura pas grabitjes  nëpërmjet dhunës që katër persona të maskuar i bënë familjes së Çiçës në mars të vitit 2015 në Tepelenë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas