Bota

Video/ Indi, qentë hanë trupat e viktimave nga Covid


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:38 - 04/06/21 |
Opi Nion

India është duke u përballur më ditë të vështira për shkak të COVID-19, ku nurmi i viktimave dhe raste ve të reja vijon të rritet.

Në një video të publikuar në media ta huaja, shihet se si një qen është duke ngrënë trupin e një viktime nga koronavirusit në brigjet e një lumi.

Duke qenë se krematoriumet nuk mund ta përballojnë fluksin e viktimave, shumë familjarë po i varrosin të afërmit e tyre të vdekur nga Covid buzë lumenjve./ Opinion.al

Pas