Aktualitet

VIDEO/ I vihet zjarri landfill-it të Vlorës, zjarrfikësja në vendngjarje


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:35 - 04/10/21 |
Opi Nion

Ka marrë flakë ditën e sotme  fusha së mbetjeve në bashkinë e Vlorës. Kjo fushë e cila prej orëve të para të mëngjesit është përfshirë nga flakët është kthyer në një rrezik serioz për banorët. Mësohet se në të  grumbullohen të gjitha mbetjet urbane të qytetit të Vlorë. Sipas ABCNews një re e madhe tymi kancerogjen është ngritur në ajër në një sipërfaqe të konsiderueshme.

Në vendin e ngjarjes ka mbarritur zjarrfikësja dhe po punon për shuarjen e flakëve, teksa paraprakisht dyshohet që zjarrvënia të jetë e qëllimshme.

Kujtojmë se vetëm pak ditë më parë një situatë e ngjashme u krijua në fushën e mbetjeve të Bashkisë Patos./Opinion.al

Pas