Bota

VIDEO/ I fshehur në parkingun e pallatit, kapet krokodili 3 metra i gjatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:56 - 08/04/21 |
Opi Nion

Në parkingun e një pallati në Florida të SHBA-ve, është kapur një krokodil 3 metra i gjatë.

Bëhet me dije se autoritetet përkatëse të cilët merren me kafshët e botës së egër pasi mbërritën në vendin e ngjarjes, arritën ta kapnin krokodilin. Si fillim ata i kanë bërë të mundur t’i lidhin gojën, teksa më vonë e ngarkuan në fugon dhe e lëshua në natyrë.

Autoritetet kanë paralajmëruar se kjo është periudha e çiftëzimit të krokodilëve dhe shpësh në këtë zonë kanë paralajmëruar disa herë kundër çdo rreziku të mundshëm.

Zyrtarët kanë paralajmëruar pronarët e kafshëve shtëpiake që të mbajnë kafshët larg pellgjeve me uji, duke theksuar se krokodilët janë të egër gjatë periudhës së çiftëzimit./Opinion.al

Pas