Bota

Video/ Holandë, dy persona vriten me thikë, raportohet dhe për të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:04 - 17/09/21 |
Opi Nion

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak para mesditës së sotme në Holandë. Dy persona kanë ndërruar jetë ndërsa një i tretë ka mbetur i plagosur si pasojë e një sulmi me thikë, raportojnë mediat lokale.

Pamjet tregojnë se i dyshuari ende i paidentifikuar, po qëllon me një hark nga ballkoni i një pallati në Almeno.

Policia bën të ditur se mes të plagosurve është edhe autori i dyshuar i ngjarjes, i cili është arrestuar.

Gjashtë ambulanca dhe gjashtë makina policie mbërritën në vendngjarje.

Policia e Overijssel në një njoftim bëri me dije se ngjarja ka ndodhur në orën 10 të mëngjesit të sotëm.

Pas