Sport

VIDEO/ Gjesti i Ronaldos zemëron portugezët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:03 - 28/06/21 |
Opi Nion

Përveç eliminimit nga “Euro 2020”, portugezët janë zemëruar me gjestin e bërë nga Cristiano Ronaldo pas përfundimit të ndeshjes me Belgjikën.

Ronaldo shihet duke përçmuar shiritin e kapitenit të kombëtares së tij. Fillimisht, sulmuesi i Juventusit e hodhi në tokë.

Pasi e mori, bëri disa metra dhe përpara se të hynte në dhomat e zhveshjes e hodhi sërish në tokë dhe e goditi me këmbë.

Një nga anëtarët e stafit portugez i afrohet dhe i thotë diçka kapitenit të Portugalisë, i cili, ndërsa e merr shiritin, i kthehet ashpër duke i bërë gjeste me duar.

Pas