Etiketë: Portugali

Samiti dyditor i BE-së në Portugali

Samiti dyditor i BE-së në Portugali

Udhëheqësit e Bashkimit Evropian, diplomatë dhe këshilltarë të lartë u takuan të premten në Portugali për dy ditë bisedime në drejtpërdrejta, duke sinjalizuar besimin e tyre se kërcënimi nga COVID-19 ...

Portugalia në betejë me flakët

Portugalia në betejë me flakët

Portugalia po përballet me zjarre të fuqishme që po shkrumbojnë disa zona në qendër të vendit, ndërsa autoritetet njoftuan për mbi 20 të plagosur, një prej të cilëve në gjendje ...

Faqe 1 nga 2 1 2