Rajoni

Publikohen pamjet e debatit, Jeremiç: Vuçiç filloi të dridhej dhe shahu


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:26 - 28/06/21 |
Opi Nion

Janë publikuar pamjet e debatit që tregojnë një moment të një incidenti presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe presidentit të Partisë Popullore në opozitë, Vuk Jeremiç.

Debati verbal ka ndodhur pasi Vuçiç ftoi liderët e Partisë Popullore në një përballje, ata u paraqitën në vendin e punës të presidentit të premten, siç thanë në atë kohë, për ta pyetur “a është normale që ai t’i ftojë në një përballje”.

Jeremiç shpjegoi ngjarjen në Presidencë duke thënë se; “Vuçiç zbriti, me katër ose pesë nga sigurimi, dhe filloi të dridhej, të bërtiste,… Ai bërtiti ‘Hajde më godit’. Kishte sigurim përreth tij. E pyeta ku donte. Por ai nuk u lejua të dilte jashtë. Ai shau dhe ofendoi, bërtiti dhe kërcënoi Aleksiçin. Ai më tha ‘hajdut’. Unë jam një ‘tradhtar’ për të. E pyeta nëse mund ta thoshte atë në RTS dhe para kamerës. Ai tha se nuk guxon ta bëjë”./Opinion.al

Pas