Aktualitet

Video/ Francë- Vdesin 13 persona nga qirinjtë e tortës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:42 - 06/08/16 |
b.f

Të paktën 13 persona kanë vdekur dhe gjashtë te tjere u plagosën pasi një zjarr “krejtësisht aksidental” shkatërroi një lokal në Rouen, kryeqytetin e Normandisë, thanë zyrtarët francezë.

Shumica e viktimave ishin të rinj që po festonin një ditëlindje.

Bar “Cuba Libre” është perfshire nga flakët në bodrum rreth mesnatës, tha ministri i Brendshëm Bernard Cazeneuve.

CpJqvjHXgAARtrZ

Mediat shkruajne se shkak i zjarrit kane kenë qenë qirinjtë e tortës dhe është përjashtuar mundësia e lidhjes se ngjarjes me terrorizmin.

Kryetari i Komunës së Rouen, Yvon Robert, i cili mbërriti në vendngjarje sapo dëgjoi lajmin e cilesoi tragjedinë si “katastrofa më e madhe”.

Festa e ditëlindjes ishte “një moment gëzimi për ata që ndodheshin aty që … përfundoi tragjikisht,” tha ai.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas