Bota

Video/Forcat ruse godasin me raketë ndërtesën qeveritare në Kharkiv


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:55 - 01/03/22 |
Opi Nion

Kharkiv është zgjuar nën sulm përsëri këtë të martën. Pamjet televizive lokale të publikuara në mediat sociale tregojnë momentin kur një raketë godet dhe shpërthen një ndërtesë.

Mediat ukrainase raportojnë se ndërtesa është selia e qeverisë së Oblastit në Kharkiv.

Forcat ruse kanë goditur Sheshin e Pavarësisë në qendër të Kharkivit me një shpërthim të fuqishëm, shkruajnë mediat vendase./Opinion.al

Pas