Sport

VIDEO/ Finalja e Euro 2020, anglezët festojnë sikur janë kampionët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:07 - 11/07/21 |
Opi Nion

Kanë mbetur vetëm pak orë para finales së madhe të Euro2020 ndërmjet Italisë dhe Anglisë.

Nga pamhjet e bera publike afër stadiumit ‘’Uembli’’ kanë filluar grupimet e para të tifozëve.

Tifozët anglezë dinë si të festojnë në raste të tilla, dhe kështu duket dhe nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale. Të veshur me bluzët e skuadrës së tyre, duke kënduar kore të ‘’3 Luanëve’’ dhe me flakadanë në dorë tifozët anglezë festojnë si të jenë shpallur fitues.

E ku ka më mirë se të mbështesin skuadrën e tyre në humbje dhe fitore, rëndësi ka shpirti i skuadrës./Opiinion.al

Pas