Aktualitet

Video/ Festë surprizë për ditëlindje, përlotet miliarderi 80-vjeçarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 00:30 - 01/05/16 |
b.f

Amancio Ortega, themeluesi i zinxhirit të dyqaneve të veshjeve Zara, ka festuar 80-vjetorin.

Ai konsiderohet si njeriu më i pasur në planet, pas Bill Gates.

Me rastin e ditëlindjes, vajza e tij Marta i organizoi një festë surprizë në selinë e kompanisë në Arteixo të Spanjës, ku morën pjesë të gjithë punonjësit, përcjell javanews.

 Amancio u mallëngjye dhe nuk i mbajti lotët./ telegrafi

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas