Bota

Video/Dita VII e luftës,parashutistët rusë sulmojnë Kharkiv,viktima e të plagosur


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:45 - 02/03/22 |
Opi Nion

Lufta në Ukrainë ka hyrë këtë të mërkurë në ditën e 7- të. Ndërkohë ushtria e Ukrainës thotë se parashutistët rusë kanë zbarkuar në qytetin e dytë më të madh të këtij shteti, Kharkiv.

Një sulm raketor rus rreth orës 8:10 të mëngjesit të sotëm ka goditur një ndërtesë policie dhe një universitet në Kharkiv.

Shërbimi Shtetëror për Emergjencat ngarkoi një seri fotosh që tregonin zjarrfikësit dhe ekipet e shpëtimit duke luftuar me zjarrin që shpërtheu nga maja e një ndërtese të madhe.

Si pasojë e bombardimeve në qytetin lindor të Ukrainës, Kharkiv në 24 orët e fundit  21 persona janë vrarë dhe 112 të tjerë janë plagosur.

Shifrat u konfirmuan nga Guvernatori i qytetit Oleh Synegubov.

Pas