-U tha në Opinion

VIDEO/Debati në Opinion, Hoxha: Mos u bëj qesharak. Avokati: Po flet gabim


               Publikuar në : 23:26 - 05/05/20 |
Al Do

 Vrasja e dy vëllezërve Haxhia në Durrës ka për momentin dy autorë të dyshuar të cilët janë ndaluar nga policia. Megjithatë kjo çështje ka ngjallur debat në emisionin “Opinion” mbrëmjen e sotme midis gazetarit Artan Hoxha dhe avokatit të Altin Ndocit, Saimir Visha.

Sipas këtij të fundit, klienti i tij nuk ka asnjë lidhje me këtë ngjarje dhe ai nuk është i implikuar në asnjë prej provave të paraqitura nga policia. Teksa gazetari Hoxha po përshkruante ngjarjen e ndodhur dhe faktet e ditura deri në këto momente duke iu referuar deklaratës së Drejtorit të Policisë, Ardi Veliu, avokati ndërhyri duke thënë se këto fakte janë të pavërteta dhe se gazetari nuk duhet të flasë në këtë mënyrë

Artan Hoxha: unë nuk hyj te puna jote, nuk më intereson puna jote, as klienti jot

Saimir Visha: nuk mund të flasësh me këtë gjuhë, prezumoi njerëzit të pafajshëm njëherë

Artan Hoxha: ke një deklaratë të policisë së shtetit, pse si ke bë padi ardi veliut

Saimir Visha: unë ti bëj padi

Artan Hoxha: po meqe ti po thua këto nuk janë të vërteta. Deklarata thotë janë ndaluar dy persona me këto prova

Saimir Visha: mos i hidh benzinë zjarrit, nuk flitet kështu është gabim kështu si po flet

Artan Hoxha: ne nuk po fajsojmë njeri. Nuk mund të themi se ai djali është kot aty

Saimir Visha: po është kot aty duhet të dalë që sot. Nuk flitet dot në këtë mënyrë

Artan Hoxha: unë nuk të them dot ty që je gabim dhe as ti nuk më thua dot mua që jam gabim.

Saimir Visha: Po smund të thuash ti në bazë të një deklarate qe ka fajësi

Artan Hoxha: si mos ti referohem deklaratës së drejtorit të policisë së shtetit

Saimir Visha: jo nuk mund ti referohemi. Nuk jemi në sistem inkuizitor por në sistem akuzator o miku im duhet të presim hetimin

Artan Hoxha: mos ja fut kot

Saimir Visha: e ke shumë gabim këtë të folurën

Artan Hoxha: unë po të pyes për deklaratën e prokurorit ti thua se nxjerr se është sekret hetimor, as unë nuk e nxjerr se është sekret hetimor.

Saimir Visha: Ca thua kështu se nuk flietet kështu

Artan Hoxha: ti po thua gjykata e ka lënë në burg se ka bërë presion media

Saimir Visha: po prandaj e kanë lënë

Artan Hoxha: mos u bëj qesharak

Saimir Visha: të flasim me qetësi.  /Opinion.al

 

Pas