Aktualitet

Video/ Çuçi: Sistemi TIMS në Rinas, 100% funksional që kur e njoftuamBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:00 - 12/09/22 |
Opi Nion

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, deklaron se sistemi TIMS në Rinas është në funksion që në momentin që u njoftua publikisht.

Teksa poston një video në rrjetet sociale, Çuçi thotë se sistemi TIMS është 100% teksa thekson se portat elektronike nuk punonin nëse nuk do funksiononte sistemi TIMS.

“Live nga Rinasi. Ky është sistemi i portave elektronike (e-gate). E-gate nuk ka si punon pa TIMS dhe TIMS është 100% në punë qysh prej kur njoftuam publikisht. Të tjerat janë dizinformim i qëllimshëm ose nga përtacia po njësoj i dëmshëm për publikun”, shprehet Çuçi./Opinion.al

 

Pas