Aktualitet

Video/“Çfarë vaksinimi,hap rrugën”,studentët përplasen me policinë te Filologjiku


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:23 - 18/10/21 |
Opi Nion

Dita e parë e vitit të ri akademik 2021-2022  është shoqëruar me tensione në hyrje të Fakultetit “Filologjik”.

Sikurse shihet në pamje, studentët janë përplasur me policinë në hyrje të fakultetit, pasi nuk janë lejuar të hyjnë në auditorë pa vaksinën anti-Covid ose test PCR.

Ata janë revoltuar nga ky vendim dhe iu kanë kërkuar policëve që t’i lejojnë të hyjnë brenda.

Në video dëgjohen studentët, që thonë “Çfarë vaksinimi, hape rrugën për studentët”./Opinion.al

 

Pas