Politikë

VIDEO/ Berisha merr fjalën në foltoren e Kuvendit, Basha del nga salla


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:57 - 14/04/22 |
Opi Nion

Në seancën plenare të ditës së sotme ka marrë pjesë ish-kryeministri Sali Berisha po ashtu edhe ish-kryetari i PD, Lulzim Basha.

Teksa në foltoren e Kuvendit po fliste ish-kryeministri Sali Berisha, ish-kryetari i PD-së, Lulzim Basha është larguar nga salla. Ai është filmuar nga kamerat e Kuvendit teksa çohet nga karrigia dhe del jashtë sallës së Kuvendit duke folur në telefon.

Kujtojmë se sot mes tyre ka patur akuza të ndërsjellta. Basha kërkoi që të hetoheshin personat “non grata”, ndërsa Berisha tha se Basha nuk mund të shkojë në SHBA për shkak të hetimeve për dosjen Muzin./Opinion.al

Pas