Kronikë

Video/Aksidentoi 26-vjeçaren, shoferi u largua për t’u fshehur, kapet nga policiaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:01 - 31/01/22 |
Opi Nion

Vetëm disa orë pasi aksidentoi një vajzë 26-vjeçare, Policia Rrugore e Tiranës ka bërë të mundur identifikimin dhe vënien në pranga të autorit. I riu pasi përplasi me automjetin e tij të renë u largua nga vendi i ngjarjes.

Për fat të mirë, e reja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkohë, oficerët e Policisë kanë bllokuar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Benz”.

Njoftimi nga Policia e Tiranës:

Aksidentoi 26-vjeçaren dhe u largua nga vendi i ngjarjes, Policia Rrugore e Tiranës, pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale, identifikoi dhe vuri në pranga autorin.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit A. T., 24 vjeç, për veprat penale “Shkelja e rregullave të qarkullimit rrugor” dhe “Largimi nga vendi i aksidentit” pasi në rrugën “Shahin Doçi”, ka aksidentuar shtetasen K. S., 26 vjeçe, këmbësore, dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes, për të fshehur automjetin.

26-vjeçarja ndodhet në spital, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë Rrugore të Tiranës, pas marrjes së njoftimit, menjëherë organizuan punën për identifikimin dhe kapjen e autorit të dyshuar. Pas disa orësh pune intensive hetimore profesionale bënë të mundur identifikimin e targës së automjetit dhe më pas të drejtuesit të mjetit.

Shërbimet e Policisë kanë bllokuar në cilësinë e provës materiale automjetin tip “Benz”.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme procedurale./Opinion.al

Pas