Politikë

Vettingu/ Dashnor Sula mbështet Bashën për votën pro: Vendim prej lideriBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:33 - 10/02/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike ka vendosur të votojë pro shtyrjes së afateve për organet e vetingut duke marrë në këmbim plotësimin e dy kushteve, kryerjen e reformës territoriale dhe kryerjen e reformës zgjedhore.

Pas votimit për zgjatjen e mandatit për organet e vetingut, Parlamenti do të votojë për ngritjen e 2 komisioneve për zbatimin e menjëhershëm të kërkesave të PD.

Ky vendim është pritur mirë edhe nga grupi parlamentar i PD gjatë mbledhjes së sotme. Deputeti Dashnor Sula është shprehur se vendimi i Bashës është një vendim prej lideri.

“Vendimi që keni marrë, vendim prej lideri. Jemi krenar për rrugën që kemi zgjedhur. Kjo është ndarja përfundimtare nga e shkuara” ka thënë Sula./ Opinion.al

Pas