Kryesore

Vendosi të votoj pro zgjatjes së vettingut,Basha sulmon Metën, Ramën dhe BerishënBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:45 - 10/02/22 |
Opi Nion

Pas përfundimit të mbledhjes së grupit të PD, kryedemokrati Lulzim Basha sulmoi Presidentin Ilir Meta, Kryeministrin Edi Rama dhe ish-kryeministrin, Sali Berisha.

Basha para selisë blu se “trekëndëshi i Bermudës”, bënë gjithçka të largojnë ONM nga Shqipëria e vettingu të shkojë në drejtim të paditur.

“Reforma në drejtësi ka patur ecejaket e saj. Brenda pak ditëve trekëndëshi i Bermudës, Edi Rama në krye, Berisha e Meta bënë gjithçka të largojnë ONM nga Shqipëria e vettingu të shkojë në drejtim të paditur. Ka një dhe vetëm një shanc qe Shqipëria të behët pjesë e europës, që politikanët të shkojnë në burg dhe kriminelët mos jenë në parlament e bashki. Një proces i nisur do mbetej në mes e do nderprehej integrimi i vendit”,- tha Basha.

Lulzim Basha vendosi sot që PD të votojë pro zgjatjes së mandatit të organeve të vetingut, në këmbim të fillimit të punimeve për reformën territoriale dhe zgjedhore./Opinion.al

Pas