Politikë

Dorëzohen emrat/ Kush janë dy kandidatët e rinj për zgjedhjet e 6 marsit?Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:57 - 10/02/22 |
Opi Nion

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka deklaruar se janë dorëzuar dokumentet e kandidimit për 20 kandidatë për kryetar bashkie në zgjedhjet e 6 marsit.

Nga 10 subjekte zgjedhore të regjistruara kanë depozituar dokumentacionin për kandidatët 4 subjekte.

Tashmë ka përfunduar afati për dorëzmin e dokumentacionit të kandidimit për zgjedhjet e pjesshme vendore.

Përverç PS, PD dhe koalicionit “Shtëpia e Lirisë” në garë është futur dhe Partia e Lëvizja e Re e cila ka dy kandidat Jonid Nano në Durrës dhe Dritan Torba në Dibër.

Partia Socialiste:

Shkodër, Majlinda Angoni

Durrës, Emiriana Sako

Lushnje, Eriselda Sefa

Rrogozhinë, Edison Memolla

Vorë, Blerim Shera

Dibër, Rahim Spahiu

Partia Demokratike:

Bashkia Rrogozhinë, Ferdinand Saraçi

Bashkia Dibër,  Luan Haka

Bashkia Vorë, Ymer Marku

Bashkia Lushnje, Indrit Sefa

Bashkia Durrës,  Luan Hoti

Bashkia Shkodër, Xhemal Bushati

Koalicioni “Shtëpia e Lirisë” SH-L ka depozituar dokumentacionin për 6 kandidatë:

Bashkia Vorë, Lulzim Vrana

Bashkia Dibër, Premtim Kryemadhi

Bashkia Shkodër, Bardh Spahia

Bashkia Durrës, Ardian Muka

Bashkia Lushnje, Elton Bano

Bashkia Rrogozhinë, Hekuran Xhani

Partia e Lëvizja e Re ka depozituar dokumentacionin për dy kandidatë:

Bashkia Durrës, Jonid Nano

Bashkia Dibër,  Dritan Torba

Pas