Aktualitet

Vendimi për Flamur Nokën, Basha: S’është përjashtuar është paralajmëruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:27 - 12/10/21 |
Opi Nion

Kreu i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar ditën e sotme një takim me ministren britanike, Wendy Morton.

Nga selia blu, në përfundim të këtij takimi Basha ka folur edhe për përjashtimin e deputetit Noka nga Komisioni i Sigurisë. Ai tha se deputeti Noka nuk është larguar nga Grupi Parlamentar i PD-së por është paralajmëruar.

Basha tha: Zotit Noka i është komunikuar largimi nga Komisioni i Sigurisë. Nuk është përjashtuar është paralajmëruar. Nuk mundet që PD që ka armik Edi Ramën të mbetemi peng i interesave personale.  Sajesat dhe shpifjet i shërbejnë Edi Ramës.  Ne kemi lançuar iniciativa të shumta opozita dhe do të lançojmë të tjera, për të zhbërë dhe gërryer themelet e regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe nuk mund të mbetemi peng i axhendave personale që kërkojnë ta kthejnë PD në një bunker për interesa personale. Vendimi im është marrë për të shmangur përçarjet.  Shtrembërime të tilla nuk lejohen./Opinion.al

Pas