Kronikë

Dhunon e kërcënon me thikë gruan, ndërhyn policia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:00 - 12/10/21 |
Opi Nion

Një 42-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes dhe e ka kërcënuar atë me thikë. Policia bën me dije se është ndërhyrë në kohë dhe është parandaluar konflikti që mund të kishe pasoja të rënda.

Uniformat blu kanë arrestuar 42-vjeçarin me inicialet E. T., dhe kanë sekuestruar thikën me të cilën ai kanosi bashkëshorten.

Shërbimet e Policisë Sarandë, pasi kanë marrë njoftimin se në lagjen nr. 2, Sarandë, një person po ushtronte dhunë mbi bashkëshorten dhe po e kanoste atë me thikë, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e konfliktit që mund të kishte pasoja të rënda.

Në vijim të veprimeve, nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Sarandë është bërë arrestimi në flagrancë i shtetasit E. T., 42 vjeç, banues në Sarandë dhe sekuestrimi i thikës me të cilën ai kanosi bashkëshorten.

Pas