Politikë

Veliaj:SPAK të hetojë Bashën dhe kunatin e tij, u vendosin gjoba bizneseve


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:33 - 17/10/20 |
Opi Nion

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj i ka kërkuar SPAK që të hetojë kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe kunatin e tij.

Teksa foli nga Kombinati Veliaj tha se Basha dhe kunati i tij i vendosin gjoba bizneseve, pasi çdo protestë që ka nisur e ka lënë përgjysmë, sapo ka marrë gjobën e radhës.

 “Pyetja është pse e la protestën ky? Ky tha: Unë do shtrihem aty, do bëhem tapet kur të vijë rruli i bashkisë, fadroma. Pse e la ky? Sa ishte ajo makina që ia kishte dhënë ai kontraktori aty? Pse e la, se ky tha: Ne do u sulemi qendrave tregtare. Ne e dimë sa qendra tregtare ka. S’ka Tirana 100, 2 ka, i njëjti pronar është. Aaa, pasi mori vilat në Vala Mar te Gjiri i Lalzit, u bënë të mirë oligarkët, se deri dje ishin të këqij. Po oligarku tjetër që ka vilat dhe thoshte – krimineli i Edi Ramës, oligarku i Edi Ramës – mori 2 shtëpi atje në kohë pandemie, kur të gjithë njerëzit o i humbën, o iu dëmtua shtëpia, ky u bë me 4 vila. Është e vetmja parti politike që po t’i shohësh historikun në Facebook, ka më shumë postime që i ka hequr kundrejt pagesës, sesa ato që ka lënë. Turp i madh. Një parti që është e denjë për emrin bandë, kështu që po ka njerëz te SPAK-u, po ka njerëz në prokurori, këta duhet të zgjohen, se nuk mund të vihet gjobë në çdo biznes dhe thirrja për çdo biznes është: Mos paguani gjobat që ju vë Luli dhe kunati”,- tha Veliaj.

Kujtojmë se pak ditë më parë kryedemokrati ka paditur Veliajn për shpifje./ Opinion.al

Pas